günlük süt header

Katkısız Günlük Süt

Hakiki, Çatalca Köy Sütü

Süt, insan sağlığı için en temel besin kaynağıdır. Doğumdan itibaren ilk olarak anne sütü ile beslenmeye başlayan insan, zamanla hayvanların sütlerinden içmeye devam eder. Tereyağı, peynir, çökelek, lor, kaymak gibi pek çok besinin de hammaddesi olan sütün günlük tüketilmesi her yaştan kişi için hayati öneme sahiptir. Fakat günümüz endüstriyel dünyasında marketlerde satışı yapılan sütler birçok katkı maddesi içermekte, raf ömrünü uzatmak için çeşitli eklemeler yapılmaktadır. Bunu en basitinden market yoğurtlarında görebilirsiniz. Açıldıktan sonra kısa sürede suya kesen hazır yoğurtlar, aylarca bozulmadan durabilmektedir. Oysa bu maddenin doğasına aykırıdır. İşte bu yüzden organik doğal süt tüketimi her zaman en sağlıklı tercihtir. Çatalca Organik olarak bizler her gün taptaze günlük sütlerimizi sizlerle buluşturuyoruz. Bundan önce de sütün insan sağlığı için önemine dikkat çekmek istiyoruz.

çocuklar için süt
günlük süt

Kapınıza Teslim Ediyoruz

Haftada 2 Gün, istanbul ilçelerine gönderim

Tüm siparişlerinizi özenli bir şekilde hazırlayıp, ayağınıza kadar getiriyoruz.

Organik ürünlerimizi evinize, işyerinize hızlı ve güvenilir bir şekilde teslim ediyoruz.

BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIN. DOĞAL, SAĞLIKLI ÜRÜNLERİ AYAĞINIZA GETİRELİM

doğal çiftliğimizden kapınıza

  Kalsiyum Deposu Doğal Ortamdan Geliyor

  doğal köy ortamı çatalca
  çatalca inek mera

  BESİN DEĞERİ YÜKSEK

  Süt, içinde bulunan maddelerle insan vücuduna her noktada çok önemli etkilerde bulunur. Enerji vericidir, bazı minerallerin daha iyi kullanılmasını sağlar, beyin gelişimine katkı sağlar, büyüme ve gelişmede önemli rol alır, kasların çalışmasında görev alır vb. hayati olaylarda rol alır.

  doğal çiğ süt

  KENDİ KÖY ÇİFTLİĞİMİZDEN

  Üretim aşamasında her türlü hijyen kuralına uymakla birlikte tamamen gözetimimiz altında beslenen hayvanlarımızdan elde ettiğimiz sütlerimiz uygun koşullarda muhafaza edilip evlerinize ulaştırılmakta.

  doğal şişe süt

  SEVDİKLERİNİZİN SAĞLIĞI İÇİN

  Doktorların ve uzmanların uyarılarını dikkate alan aileler daha doğal ve besin değeri daha yüksek gıdaları tüketmeye çalışmaktadırlar. Tamamen organik ve doğal köy ürünlerimizi hem kendi sağlığınız hem de sevdiklerinizin sağlığı için güvenle tüketebilirsiniz.

  Günlük Süt Tüketmenin Faydaları Nelerdir?

  Organik günlük süt tüketiminin pek çok faydası vardır. Günlük süt, gün içerisinde alınması gereken besinleri tek başına karşılayabilir.

  KEMİKLERİN GÜÇLENMESİNİ SAĞLAR

  Mineral açısından oldukça zengin olan süt, zengin bir kalsiyum kaynağı olup, kalsiyum, kemi sağlığının temelini oluşturur. 1 litre süt içerisinde yer alan kalsiyumu alabilmek için 10 kilo et, 17 kg elma, 5 ekmek, 3 kilo marul, 12,6 kilo patates, 2,4 kg havuç tüketmek gerekiyor. Bu yüzden de süt, kemik sağlığı için en ideal besinlerden birisi olmuş oluyor.

  YAĞ YAKIMINI ARTTIRIR

  Kilo alan kişilerin temel sorunları, göbek ve bel kısmında biriken yağlardır. Yapılan bilimsel araştırmalara göre az yağlı bir diyet uygulayan kişilerin beslenme programında günde 2 bardak süt tüketmek yağ yakımını gerçekleştiriyor. Sütün içerisindeki kalsiyum, vücuttaki yağlanmayı azaltarak kilo kontrolünde yardımcı oluyor. İçeriğindeki lioneik asit ve kaliteli protein ile kilo kontrolüne yardım sağlıyor.

  CİLT SAĞLIĞI İÇİN FAYDALIDIR

  Yeterli ve dengeli beslenmeyle dorudan alakalı olan cilt sağlığı, sütün içerisinde bulunan antioksidan, çinko, proteinler ve A vitamini sayesinde başarıyla sağlanıyor. Ciltte nemlendirici etki yaparak cildin yıpranmasını, yaşlanmasını süt engelliyor. Cildin nem dengesini koruyor. Bu yüzden çocukların, gençlerin, yetişkinlerin, hamile kadınların, emziren kadınların, menopoz sonrası dönemdeki bayanların her gün 2 bardak organik süt tüketmeleri öneriliyor.

  KALSİYUM DEPOSU

  Kemik hastalıkları en sık rastlanan sorunlardandır. Osteoporoz adı verilen kemik hastalıkları özellikle 50 yaş üzerindeki kişilerde sıklıkla otaya çıkıyor. Bunun önüne geçebilmek için kalsiyum ve D vitamini tüketmek gerekiyor. Bu yüzden de günlük 2-3 bardak süt tüketimi gerekli kalsiyumu almaya yardımcı oluyor.

  HAFIZAYI GÜÇLENDİRİR

  Günlük süt, güçlü bir enerji kaynağıdır. Özellikle beyin gün içinde en fazla enerji tüketen uzuvdur. Günlük süt, beynin ihtiyacı olan ve beyin için sağlıklı olan proteinin büyük kısmını karşılar. Doku gelişimine yardımcı olduğu gibi odaklanma yeteneğini de yükseltir. Hafızayı güçlendirir.

  KOLESTROLÜ DENGELER

  Kolesterol insan sağlığı için çok önemlidir. Kolesterolü yüksek kişilerin kalp hastalıklarına yakalanma, kalp krizi yaşama ihtimali daha yüksektir. Az yağlı süt, kolesterolün düşmesine doğrudan etki ediyor.

  BAĞIRSAKLARI DÜZENLER

  Günde 2-3 bardak düzenli süt içen kişilerde bağırsak sorunları azalmakta, bağırsak kanserine yakalanma riski de azalmaktadır. Hatta düzenli süt tüketen kişilerde kronik bronşit rahatsızlığına yakalanmanın oldukça az olduğu tespit edilmiştir.

  KAN BASINCINI DÜŞÜRÜR

  Organik günlük süt, hipertansiyon tedavisinde de etkili oluyor. Hipertansiyon ilaçlarının bir kısmının yan etkilerinin azaltılmasında da sütün etkisi saptanmıştır. Günlük, düzenli süt tüketimi kalp damar hastalıkları riskini %15’e kadar düşürülebiliyor.

  Organik Günlük Sütün Besin Değerleri

  Günlük, organik süt, besin değerleri açısından son derece sağlıklıdır. Bir su bardağı 200 g’dır ve 100 gram sütte 34 kalori bulunuyor. Dolayısıyla bir bardak sütte 68 kalori bulunmuş oluyor. Liste halinde verecek olursak şöyle bir besin değeri tablosuyla karşılaşıyoruz:

  Yağsız süt, fosfor ve kalsiyum için en iyi kaynaklardan birisidir. Günde ortalama tavsiye edilen süt miktarı 2-3 miktardır. Kilo kontrolü sağlamak ve yüksek kolesterolü olan kişilerin ise daha düşük yağlı sütlere yönelmelerinde fayda var. Yağsız süt, bulundurduğu kalorinin %64 gibi, büyük bir miktarını karbonhidrattan alır. Kilonuza makro besin hesaplaması yaparak tüketmeniz gereken ideal süt miktarını da belirleyebilirsiniz. Yağsız günlük süt kalori değerleri yağlı günlük süte göre farklılık gösterdiği için onun değerlerini listede görebilirsiniz.

   İNEK SÜTÜ BESİN DEĞERİ

  Besin Değeri     100 gramda      % Günlük Değer

  Protein             2.8 g                 % 5.6

  Kalori               34 kcal             % 1.7

  Lif                    0.0 g                 % 0.0

  Karbonhidrat    5.5 g                 % 1.8

  Yağ                   0.1 g                 % 0.2

  Kolesterol        0.0 mg              % 0.0

  Kalsiyum          87.0 mg            % 8.7

  A Vitamini        0.0 IU               % 0.0

  Demir              0.0 mg              % 0.1

  C Vitamini        0.0 mg              % 0.0

  Potasyum         130.0 mg          % 3.7

  Besin Değeri     100 gramda      1 Su Bardağı-200 g

  Protein             2.8 g                 5.6 g

  Kalori               34 kcal             68.0 kcal

  Lif                    0.0 g                 0.0 g

  Karbonhidrat    5.52 g               1.1 g

  Yağ                   0.1 g                 0.2 g

  Kolesterol        0.0 mg              0.0 mg

  Kalsiyum          87.0 mg            174.0 mg

  A Vitamini        0.0 IU               0.0 IU

  Demir              0.0 mg              0.0 mg

  C Vitamini        0.0 mg              0.0 mg

  Potasyum         130.0 mg          260.0 mg.

  Organik Günlük Süt Fiyatları

  Çatalca Organik olarak son derece ekonomik Çatalca süt fiyatları ile karşınıza çıkıyoruz. Piyasa koşullarında ideal fiyatlandırmayı yaptığımız alanda sütlerimizi günlük el değmeden sağıp sizlere ulaştırıyoruz. Teslim aldığınız sütleri buzdolabında muhafaza ederek 3 gün içinde tüketebilirsiniz. Gönül rahatlığıyla yoğurt yapımında, tatlılarınızda, yemeklerinizde, içeceklerinizde kullanabilirsiniz. Bebeklerinize, çocuklarınıza ısıtıp içirebilirsiniz. Üstelik bütün bu ayrıcalıklar için bizler sütlerinizi kapılarınıza kadar getiriyor, hiçbir zahmet çekmeden organik süte sahip olmanıza fırsat veriyoruz. İneklerimizden aldığımız doğallığıyla sizlere sunuyoruz.

   

  GÜNLÜK SÜTE ULAŞMANIN EN KOLAY YOLU

  Çatalca süt hizmetlerimizde sizlere ulaştırdığımız günlük çiğ süt ürünlerimizi tamamen doğal şartlarda yaşamını sürdüren, düzenli olarak veteriner kontrolünden geçen hayvanlarımızdan temin ediyoruz. Kendi tarlalarımızda yetiştirdiğimiz kuru otlar, mısır, yonca gibi besinlerle besliyoruz. Bu da sizin daima en sağlıklı çiğ süt ile buluşmanızı sağlıyor.

  eve teslim