Kurbanlık Hayvan mı Arıyorsunuz?

Kurbanlık ve Adak Kurbanlık Hizmeti

Çatalca Organik olarak ayrıcalıklı hizmetlerimiz içinde adaklık kurbanı, akika kurbanı ve kurbanlık da bulunuyor. Bu kapsamda tamamen doğal şartlarda, veteriner kontrolünde yetiştirdiğimiz hayvanlarımızı yılın her günü kurbanlık olacak şekilde hazırlıyoruz. Çatalca kurbanlık ihtiyaçlarınız için güvenle bizi tercih edebilirsiniz.

çatalca kurban satış yeri

Kurban Bayramı’na özenle hazırladığımız kurbanlık dana, kurbanlık düve, kurbanlık tosun, kurbanlık boğa, kurbanlık koyun, kuzu, teke, çepiç, koçlarımız arasından seçim yapabileceğiniz gibi yılın farklı günlerinde ihtiyacınız olan adaklık koyun ihtiyaçlarınızı da en iyi şekilde çözüme kavuşturuyoruz.

Çiftiliğimizden ya da Adrese Teslim Hizmet

Bilgi Almak ve Randevunuzu Oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın !

Sizin için Herşeyi Düşündük

Ürününüzü sipariş ettikten elinize ulaşana kadar her aşama kontrolümüz altında.

SİPARİŞİNİZİ OLUŞTURALIM

Sitede bulunan kayıtlı numara ile ya da formu doldurarak bizimle iletişime geçebilir, siparişinizi oluşturabilirsiniz.

VEKALETİNİZİ VERİN

Kesim için dilerseniz vekâletinizi verebilirsiniz bu sayede aramızda bulunmasanız da kesim işlemini İslami kurallara uygun gerçekleştirebilelim.

KESİM İŞLEMİNİ YAPALIM

Sağlıklı koşullar sağlanarak steril bir ortamda dini usullere göre deneyimli kasaplar ile kesiminizi gerçekleştiriyoruz.

PAYLAMA İŞLEMİNİ YAPALIM

Kesimi gerçekleştirdikten sonra hemen ardından dilediğiniz gibi bölerek poşetledikten sonra paylara ayırıyoruz.

PAKETLEME İŞLEMİNİ YAPALIM

Paylara ayrıldıktan sonra etleri dilerseniz elden teslim edilecek şekilde ya da dilerseniz kargolanacak şekle uygun paketleme işlemini gerçekleştiriyoruz.

TESLİM EDELİM

İstanbul’un her yerine dilediğiniz adrese kargolayabilir ya da elden teslim edebiliriz.

kurban kesim ekipman
kurban uzman kasap
kurban müşteri memnuniyeti

%100 YERLİ ÜRETİM HAYVANLARIMIZ

Tesisimizde yetiştirdiğimiz hayvanlarımız tamamen yerli ırktır.

İSLAMİ USULLERE UYGUN KESİM

Tecrübeli kasaplarımızla dini usuller çerçevesinde kesimler yapılır.

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK ONAYLI

T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının tüm yönergelerini izleyerek hayvanlarımızı yetiştirmekteyiz.

FORMU DOLDURUN BİZ SİZE ULAŞALIM

doğal çiftliğimizden kapınıza

  Çatalca'nın Subaşı Köyündeyiz

  çiftliğimize bekliyoruz çatalca

  %100 Yerli Malı. Helal Kesim

  kurbanlık tosun adaklık çatalca
  simmental cinsi büyükbaş kurban
  yerli kurbanlık adaklık çatalca

  Çatalca büyükbaş hayvan ve Çatalca küçükbaş hayvan çeşitlerimizi yıl boyunca özenle yetiştiriyoruz. Kendi tarlalarımızda ürettiğimiz yemlerimizle, otlarımızla besliyoruz. Tarafımızla iletişime geçtiğinizde siparişinizi oluşturuyoruz. Vekaletinizi vermeniz halinde uzman kasaplarımız tarafından, İslami usullere göre hayvanlarımızın kesimini yapıyoruz. Kesimhanemizde tamamen profesyonel ekipmanlar bulunmakta ve hayvanlarımız en steril, en güvenli ortamlarda işin ehli kasaplarımız tarafından kesilmektedir. Ardından Çatalca kurbanlık hisse ayırımları tartılarak gerçekleştirilmekte, paketleme işlemleri güvenli şekilde yapılmaktadır. Her paydaşın kurban payını en hızlı biçimde tarafınıza teslim ediyor hem dini vecibenizi yerine getirmenize hem de lezzetli etlerimizi tüketmenize yardımcı oluyoruz.

  Kurbanlık fiyatları herkesin merak ettiği bir konu olmakta ve Kurban Bayramı yaklaştıkça bu konuda arayışlar olmaktadır. Her yıl fiyatlar belli bir standartta devam etse de fiyatlar üzerinde temel belirleyiciler hayvanların cinsi, özellikleri, yetiştirilme masrafları olmaktadır. Fiyatlandırma kilo üzerinden yapılmakta ve tartılarak satım yapıldığından en güvenli fiyatlandırmalar ortaya çıkmaktadır. Bizler her yıl kurbanlık fiyatlarımızı en ideal aralıkta tutmaya çalışıyoruz. Çok sayıda hayvanımız ve hem küçükbaş hem de büyükbaş hayvan seçeneğimiz olduğu için her bütçeye uygun alternatifler sunuyoruz. Kurbanlık olmaya uygun, doğal ortamda yetişmiş hayvanlarımızı en lezzetli halleriyle tercihinize açıyoruz.

  çatalca büyükbaş kurbanlık adaklık

  BÜYÜKBAŞ KURBANLIK

  Kurban Bayramı’nda tek hisse ile ibadenitinizi yerine getirmek isterseniz dini usuller yerine getirilerek kesim hizmeti sunmaktayız.

  küçükbaş kurbanlık çatalca

  KÜÇÜKBAŞ KURBANLIK

  Kurban Bayramı’nda hisseli bir şekilde ibadetinizi yerine getirmek isterseniz dini usuller yerine getirilerek kesim hizmeti sunmaktayız.

  adak kurban çatalca

  ADAK, AKİKA, ŞÜKÜR KURBANI

  Dilediğiniz zaman adak, akika, dilek kurbanlarınızı kestirmek isterseniz dilediğiniz biçimde dini usullere uygun kesimi gerçekleştirmekteyiz.

  Kurban İbadeti ile ilgili Faydalı Bilgiler

  Kurban ibadeti konusunda pratik bilgileri paylaşalım.

  AKİKA, ADAK KURBANI

  Dinimizde bir de akika kurbanı, adaklık kurbanı vardır. Akika kurbanı, Hz. Peygamber tarafından yeni doğan kız ve erkek çocukları için kesilmesi tavsiye edilen bir kurban türüdür. Bu, bir mutluluğun duyurulması, sevincin paylaşılması, toplumsal dayanışmanın arttırılmasını sağlar. Akika kurbanı, çocuğun doğumundan buluğ çağına erene kadar kesilebiliyor olsa da doğumun 7. Günü kesilmesi daha sevaplıdır. Aynı gün çocuğun saçının kesilmesi, isim verilmesi de tavsiye edilmiştir. Kurban eti hem kurban sahipleri hem de yakın dostlar tarafından yenilebilir. Doğrudan tasadduk da edilebilir.

  Adaklık kurbanı ise bir kişinin bir adak adaması halinde ortaya çıkar. Şartın gerçekleşmesine bağlanmışsa bu şartlar gerçekleşince adak kurbanı kesmek gerekir. Adaklık kurbanın etinden adak sahibi, aile fertleri, neslinden geldiği anne babası, nine ve dedesi ile kendi soyundan gelen çocukları, torunları yiyemez. Ayrıca bunlar dışında kalsa da zengin olanlar da yiyemez. Eğer adak sahibinin kendisi ya da bu saydığımız kişilerden birisi yerse, yenilen etin bedelinin yoksullara verilmesi icap eder. Firmamız adaklık koyun ihtiyaçlarını da yılın her günü karşılayabilmektedir. Hayvanlarımızı kurbanlık olabilecek sağlık şartlarına ve yaşlarına uygun olarak hazırlıyor, tıpkı Kurban Bayramı’nda olduğu gibi akika, adak kurban kesimlerinizi de tesisimizde uzman ekiplerimizce gerçekleştiriyor, en güvenli şartlarda, profesyonelce kesip etlerini paketliyor ve tarafınıza teslim ediyoruz.

  KURBANLIK

  Kurbanlık, kurban olarak kesilmek üzere ayrılmış olan, kurban edilecek hayvan demektir. İnsanlık tarihi boyunca bütün dinlerde var olan kurban uygulaması, şekil ve amaç yönüyle farklılıklar gösterebiliyor. Kur’an-ı Kerim’de ayetlerle fark kılınan kurban kesmenin toplum hayatında da önemli bir yeri vardır. Yardımlaşma, kardeşlik, dayanışma ruhunun canlı tutulabilmesi için kurbanın önemli işlevleri vardır. Dinimizce Müslüman olmak, akıl sahibi olmak, buluğ çağına erişmiş olmak, mukim olmak, hür olmak, zengin olmak kurban kesmenin vacip olduğu hallerdir.

  Kurban edilebilecek hayvanlar bellidir. Dolayısıyla her hayvan kurban edilemez. Tür olarak en basit haliyle çift tırnaklı hayvanlar, koyun, keçi, manda, sığır ve deve kurbanlık olarak kesilebilir. Horoz, tavuk, ördek gibi ehli hayvanlar ya da eti yenen yabani hayvanlar kurbanlık olmaz.

  Ayrıca koyun ve keçinin bir yaşını doldurmuş olması gerekir. Koyunlarda eğer iyi beslenmiş ve büyümüş olursa 7-8 aylık hayvanlar da kurbanlık olabilir. Manda ve sığırlarda 2 yaşını, devede ise 5 yaşını tamamlamış bir hayvan kurbanlık olabilir.

  Kurbanlıkta Ortaklıklar

  Kurban, tek başına kesilebileceği gibi ortak olarak da kesilebilir. Kurban kesecek ortakların her birinin Müslüman olması gerekir. Kestikleri kurbanı da Allah rızası için, dini vecibe olarak kesmeleri gerekir. Dolayısıyla sadece et için ortaklığa girmek ya da ortaklıktaki kişilerden birisinin başka bir dinden olması kurbanın geçerliliği önünde engel oluşturur. Ortakların kurban etini ayırırken, pay ederken göz kararı hareket etmeleri değil, tartarak hareket etmeleri gerekir. Ortaklık küçük baş hayvanlarda geçerli değildir. Büyükbaş hayvanlarda geçerlidir. Sığır, deve ve mandada bir kişiden yedi kişiye kadar ortaklığa girilebiliyor.

  Kurbanlık Hayvanın Sahip Olması Gereken Özellikler

  Kurban kesimi için bir hayvanın yaşı ve sağlık durumunun müsait olması gerekir. Buna göre hayvanların bazı kusurları kurban edilmeye engel olmazken bazı kusurları kurbanlık olmalarına engeldir. Topla, şaşı, deli ve uyuz olması engel değildir. Boynuzunun çok azının kırık olması ya da doğuştan boynuzsuz olması engel değildir. Kulaklarının enine yarılmış olması, kulaklarının delinmiş olması de engel teşkil etmez. Yine bazı hayvanların cinsel organları burulup kısırlaştırılır. Bu da kurbanlık olmalarına engel değildir. Bu hayvanlar kurban edilebilir.

  Bir hayvanın kötürüm derecesinde zayıf, hatta, düşkün olması, iki gözünün ya da bir gözünün kör olması, dişlerinin hepsinin ya da fazlasının düşmüş olması kurbanlığa engeldir. Yine boynuzlarının kökünden kırılmış olması, kulağının, kuyruğunun yarıdan fazlasının kesik olması, meme başlarının kopmuş olması doğuştan kuyruğunun ya da kulağının olmaması bir hayvanın kurban edilebilmesine engel teşkil eder.

  BİR HAYVANIN KURBAN EDİLMESİNE ZARAR VERMEYEN KUSURLAR;

  • Şaşı, topal, uyuz ve deli olması,
  • Doğuştan boynuzsuz veya boynuzunun azının kırık olması,
  • Kulaklarının delinmiş veya enine yarılmış olması,
  • Kulaklarının uçlarından kesilmiş olması,

  • Dişlerinin azının düşmüş olması,

  • Cinsel organının bulunmaması veya burulup kısırlaştırılmış olması.
  • Bu hayvanlar kurban edilebilirler.

  BİR HAYVANIN KURBAN EDİLMESİNE ZARAR VEREN KUSURLAR

  • Kötürüm derecesinde hasta, zayıf ve düşkün olması,
  • İki gözünün veya bir gözünün kör olması,
  • Dişlerinin tamamının veya çoğunun düşmüş olması,
  • Boynuzlarının birinin veya ikisinin kökünden kırılmış olması,
  • Kulağının veya kuyruğunun yarıdan fazlası kesilmiş olması,
  • Kulağının veya kuyruğunun yaratılışında bulunmaması,
  • Memelerinin başlarının kopmuş olması.
  • Bu hayvanlar kurban edilemezler.

  KURBAN’IN KESİLME VAKTİ

  Kurbanın sahih olabilmesi için belirlenmiş vakit içinde kesilmesi gerekir. Kurbanın kesilme vakti, kurban bayramının ilk üç günü yani zilhicce ayının 10, 11 ve 12. günleridir. Üçüncü günü güneş batıncaya kadar kesilebilir. Fakat birinci günü kesmek daha faziletlidir. Kurbanı geceleyin kesmek tenzihen mekruhtur.
  Şafii mezhebine göre ise kurban bayramın dördüncü günü de kesilebilir.

  kurban ile ilgili ayet
  kurban ayeti

  KURBAN KESMEK KİMLERE VACİPTİR?

  Aşağıdaki şartları taşıyan kimselerin kurban kesmesi vaciptir.

  • Müslüman olmak.
  • Akıllı olmak.
  • Buluğ çağına girmiş olmak.
  • Hür olmak.
  • Mukim olmak.
  • Zengin olmak. (Nisap miktarı mala sahip olmak. Kurban nisabında, tıpkı fıtır sadakasında olduğu gibi paranın üzerinden bir sene geçmesi şart değildir.)

  KURBAN EDİLECEK HAYVANIN CİNSİ

  Hayvanlardan sadece koyun, keçi, sığır, manda ve deve kurban edilir. Tavuk, horoz, ördek, kaz gibi ehli hayvanlar ile eti yenen yabani hayvanlardan kurban olmaz.
  Kurbanlık hayvanlardan koyun ve keçi bir yaşını doldurmuş olmalıdır. Ancak koyunlar yedi sekiz aylık olduğu halde bir yaşını doldurmuş gibi gösterişli olursa kurban edilebilir. Sığır ve manda cinsinden hayvanlar iki yaşını, deve ise beş yaşını tamamladıktan sonra kurban olarak kesilebilirler. Koyun ve keçi sadece bir kişi için kurban edilir. Deve, sığır ve manda ise bir kişiden yedi kişiye kadar ortaklaşa kurban olarak kesilebilir.

  KURBAN KESEN ORTAKLAR

  Kurban kesecek olan ortakların her birinin Müslüman olması ve kestikleri kurbanı Allah rızası için ibadet niyeti ile kesmeleri gerekir. Bundan dolayı ortaklardan birinin Müslüman olmaması veya Allah rızası için değil de et için veya başka bir niyetle kurban kesmesi durumunda hiçbirinin kurbanı geçerli olmaz. Ortaklar kurban etinden hisselerini ayıracakları zaman tartarak ayırmaları gerekir. Göz kararı ayıramazlar.

  çatalcadan kurbanlık satışları
  çatalca koç
  adaklık kurbanlık keçi
  kurbanlık hayvanlar çatalcadan